češtinaenglishDeutsch
Park Hotel Průhonice Praha - domov mimo Váš domov!

Dovolená v Česku

Uvažujete o dovolené v Česku? Česko je stát s bohatou historií a celou řadou zajímavých míst a pozoruhodností. Češi měli svůj stát již na konci 9. století, který byl součástí Svaté říše římské. Praha – jedno z nejkrásnějších měst světa – byla po celou dobu hlavním městem země a dvakrát dokonce i hlavním městem celé říše.

Praha ale není jediným důvodem proč strávit dovolenou v Česku. Česko nabízí i mnoho dalších, krásných historických měst a památek. Doporučit k návštěvě můžeme města Kutná Hora, Mělník, Poděbrady, Třeboň… Hrady a zámky návštěvníky očarují úchvatnou atmosférou dávných časů (např. Karlštejn, Konopiště, Křivoklát a mnoho dalších).

Mnozí zahraniční návštěvníci plánují dovolenou v Česku také důvodu kulturního vyžití. Vždyť mezi nejznámější a nejvýznamnější Čechy patří hudební skladatelé Antonín Dvořák, Bedřich Smetana a Leoš Janáček. V Česku se narodili, žili a event. žijí také další významné osobnosti jako např. Václav Havel, Alfons Mucha, Miloš Forman, Ferdinand Porsche, sportovci Ivan Lendl, Petra Kvitová a Jaromír Jágr a populární zpěvák Karel Gott.

Dovolená v Česku však není pouze pro milovníky historie a kultury.  Překrásná česká krajina může leccos nabídnout – od hor a lesů, přes přehradní vodní nádrže (Slapy) až po skalní města a jeskyně (Koněpruské jeskyně). Na své si přijdou turisté, rekreanti i sportovci.

Nedílnou součástí české kultury je tradičně dobrá česká kuchyně, pohostinnost zdejších obyvatel a přidáte-li k tomu světově proslulé české pivo a moravské lahodné víno, určitě se vyplatí přijet na dovolenou do Česka. Alespoň na pár dní. A nejlépe do Parkhotelu Průhonice v bezprostřední blízkosti Prahy, odkud se snadno dostanete do všech koutů Česka, této pozoruhodné země.

© BOHEMI, spol. s r.o. | design Neofema, s.r.o.